— Kastinys —

Kastinys – tai tradicinis žemaitiškas gaminys, gaminamas tik Žemaitijoje pagal čia susiformavusią savitą grietinės perdirbimo technologiją. Jis yra labai kaloringas gaminys, o kad sumažinti kastinio kaloringumą, grietinė gali būti pakeičiama kefyru ar rūgpieniu. Ypatingas gaminimo būdas, pikantiškas skonis, tiršta konsistencija – tai išskirtinės kastinio savybės. Tokio produkto negamina nei viena tauta pasaulyje. Ir nedaugelis Žemaitijos moterų bemoka sukti kastinį. Europos Komisija 2014 m. žemaitišką kastinį pripažino saugomu produktu.

UAB „Kontėna“ kastinys yra gaminamas pagal senąjį močiutės receptą. Jam būdinga tiršta, vienalytė, standaus kremo, burnoje gerai tirpstanti tekstūra. Gaminamas dviejų rūšių kastinystradicinis su česnakais, pipirais, kmynais, o taip pat su žalumynais - krapais, petražolėmis, porais. Kastinys nuostabiai tinka valgyti su karštomis bulvėmis, virtomis su lupenomis, virtais kiaušiniais, tepti ant duonos.

UAB „Kontėna“ gaminamas kastinys yra sertifikuotas tautinio paveldo produktas. Jo galima įsigyti visose „Lidl“, „Maxima“ parduotuvėse bei didžiųjų miestų kai kuriose „Rimi“ parduotuvėse esančiose smulkiųjų Lietuvos gamintojų ir ūkininkų „Vikis“ skyriuose.

Sudedamosios dalys: sviestas, kefyras, česnakai, prieskoniniai žalumynai, pipirai, druska, kmynai. 

— TAUTINIO PAVELDO PRODUKTAS –