— Kanapinė—

Kanapinė - tai senovinis, specifinis, Žemaitijos regionui būdingas valgis, pagamintas iš kanapių sėklų. Jos šiek tiek paskrudinamos, smulkiai sugrūdamos rankine grūstuve ir pasūdomos natūralia druska. Lengvai skrudintų kanapių sėklų kvapas ir švelnaus sūrumo skonis ragaujančius nepalieka abejingais jau daugel šimtų metų. 

Daugelis žemaičių Kūčių vakarienės neįsivaizduoja be kanapinės, dar kitaip vadinamosios spirgynės. Tradiciškai kanapinė Žemaitijoje valgoma su lupena virtomis karštomis bulvėmis ir prisikandant kastiniu. Žinoma kanapinę galima ragauti ir užsiberiant ją ant duonos su sviestu bei išbandyti kitus receptus. Tai pats skaniausias žemaitiškas patiekalas!

UAB „Kontėna“ kanapinę gamina pagal tradicinį receptą rankiniu būdu. Jos tikras skonis atsiskleidžia ir yra skaniausia tik šviežiai paruošta, todėl kanapinę UAB „Kontėna“ parduotuvėje galima įsigyti tik prieš Šv. Kalėdas. Kitu atvejus užsisakykite kanapinę skiltyje „Užsakymai“ ir mes Jums ją atvešime kartu su kitais Jūsų užsakytais gaminiais.

Sudedamosios dalys: kanapių sėklos, druska.