— Mūsų istorija—

Šiandien tinkamiausia diena žengti pirmą žingsnį savo svajonės link! (Darius Čibonis)

2011 metais įkurta UAB „Kontėna“ – šeimos verslas, 100 % lietuviško kapitalo įmonė. Iš tiesų veiklos pradžia prasidėjo gerokai anksčiau, kai buvo pradėta gaminti tradicinė naminė gira. Įmonės įkūrėja Sandra Riepšienė jos receptą sužinojo ir autentišką gamybos technologiją išmoko iš savo močiutės. Pradžioje gira buvo vaišinami svečiai ir giminės, vėliau ja pradėta prekiauti miesto mugėse, šventėse.

Sandrai iš savo vyro močiutės išmokus sukti žemaitišką kastinį, morkų saldainius „cukierkas“, iš draugių močiučių receptų – daryti obuolių, morkų sūrius, kepti lietuvišką šakotį, Danutės varškės pyragą ir kitus produktus, nuspręsta įkurti šeimos įmonę. Plečiant gaminių asortimentą šeimos rankų jau nebepakako, todėl įmonėje nuolat dirba keletas samdomų darbuotojų.

Vystant įmonės veiklą ir siekiant oficialaus patvirtinimo, kad įmonės gaminiai pasižymi Žemaitijos etninės kultūros tradicijomis – gaminami iš tradicinių žaliavų, išsaugant unikalią receptūrą ir aukštą kokybę, naudojant rankų darbą ir kitas senąsias arba jas atitinkančias naujas technologijas, vienas po kito buvo sertifikuojami UAB „Kontėna“ gaminami. Pradžioje gira, vėliau morkų saldainiai, kastinys, šakotis.

Labai norėjosi, kad klientai būtų patenkinti įmonės gaminamais produktais, o mes – laimingi jų pasirinkimu. Todėl įmonei suteiktas „Kontėna“ pavadinimas, kilęs iš žemaitiško žodžio „kontėns“. Šio žodžio reikšmė – viskuo patenkintas. O kadangi įmonės įkūrėja yra moteris, todėl pavadinimas įgavo moterišką asmenį „Kontėna“.

Įmonės pavadinimas „Kontėna“ konkurse „Žemaitija versle: prekių ženklai, pavadinimai, rinkodaros ir turizmo strategijos“ buvo apdovanotas kaip tarmiškiausias, originaliausias ir meniškiausias Žemaitijos regiono prekės ženklas. Konkursą organizavo Lietuvių kalbos institutas 2019 metais, kurie buvo paskelbti Žemaitijos metais.

Džiaugiamės, kad pirkėjai teigiamai įvertina įmonės gaminius ir tampa nuolatiniais klientais. Dabar UAB „Kontėna“ gaminiai jau žinomi ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje. Įmonės gaminių galima įsigyti įvairiose parodose, miestų ir miestelių šventėse, mugėse, „Rimi“, „Lidl“ parduotuvėse bei firminėje parduotuvėje „Šakočių kepyklėlė“ Telšiuose.

Sandra Riepšienė

UAB „Kontėna“ savininkė

„Laiko patikrinta senolių patirtis yra mūsų veiklos pagrindas. Patobulinom senąsias technologijas, bet likome nepaprastai dėmesingi gaminių kokybei. Mūsų gamybos meistrai puikiai pasirengę bei nuolat kelia savo meistriškumą. Manau tai įvertina mūsų gaminių pirkėjai“.

 Filosofija, kuria vadovaujamės


NATŪRALŪS PRODUKTAI

Liekame ištikimi tikriems, natūraliems produktams ir juos naudojame savo gaminių gamyboje.

TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS

Siekiame išlaikyti ir perduoti mūsų senolių maisto papročius bei tradicijas ateinančioms kartoms.

MEILĖ TAM, KĄ DAROME

Gaminame su meile, kad mūsų klientai būtų patenkinti, o mes laimingi.

MEISTRIŠKUMO UGDYMAS 

Nuolat tobuliname savo meistriškumą, kad pasiektume pačio geriausio rezultato.

 Parduotuvė „Šakočių kepyklėlė“

Telšiuose, pagrindinėje miesto Respublikos gatvėje, nedideliame 27 numeriu pažymėtame name atidaryta UAB „Kontėna“ naujoji parduotuvė. Jos pavadinimas „Šakočių kepyklėlė“ ne šiaip puikuojasi iškaboje – čia ir yra kepami mūsų autentiški, storasieniai, su ilgais spygliais šakočiai „Žarėnioks“. Malonus kepamo šakočio kvapas vilioja praeivius užsukti į kepyklėlę, prisėsti prie stalelio, paragauti gabalėlio mūsų šviežiai kepto šakočio ir išgerti puodelį gardžios kavos. O jei pasitaikytų tinkamas laikas, jie gali stebėti patį šakočio kepimo procesą! Tai malonus vaizdas akiai, o dar malonesnis kvapas nosiai!

Kepyklėlėje, be mūsų kepto šakočio, galima įsigyti ir šviežiai susukto kastinio, į butelius išpilstytos naminės giros, močiutės grybukų su šokoladu, įvairių bandelių, sausainių, karamelizuotų riešutų bei visų kitų mūsų gaminių, o taip pat įvairių rūšių latviškų saldainių „Karvutė“, prieskonių. Be to, galima iš anksto užsisakyti ir iš čia pasiimti norimo kiekio specialiai Jums susukto kastinio moliniame inde, žemaitiškos šaltos sriubos cibulynės išsinešimui.

Tad kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėje „Šakočių kepyklėlė“ ir įsigyti šviežių, su meile pagamintų tautinio paveldo gaminių!

— Apie mus rašo —

Žemaitijos pasididžiavimu laikomą kastinį žino ir mėgsta net Latvijos gyventojai, jį vadinantys baltuoju sviestu. Beveik prieš dešimtmetį Telšių rajone esančiame Žarėnų kaime įsikūrusios UAB „Kontėnos“ direktorė Sandra Riepšienė pasakoja, kad įmonės gaminamo natūralaus kastinio receptu pasidalino jos vyro močiutė. Nors iki šiol savo produkciją...

Gegužės 29 dieną, Telšiuose, Respublikos g. 27 atidaryta nauja UAB "Kontėna" parduotuvė-šakočių kepyklėlė. Tai vieta, į kurą užsukti vilios gatvėje sklindantis nuostabus kepamo šakočio kvapas. Šia proga kalbiname kepyklėlės savininkę, profesionalią šakočio kepimo meistrę Sandrą Riepšienę.

— Apie mus rodo —

Džiaugiamės, kad Lietuvos ryto televizijos žiūrovams laidoje „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ galėjome papasakoti ir parodyti kaip gaminami tradiciniai žemaitiški valgiai: cibulynė su ant laužo kepinta silke, kastinys, obuolių sūris. Tikime, kad pagal Sandros pateiktus šių valgių receptus juos namuose išbandysiančios šeimininkės liks patenkintos.

— Mūsų partneriai —

Kiekviena partnerystė yra svarbi, nes atveria naujas galimybes dirbti kartu ir tobulėti.